סופר דדי - פורום הוריםברוכים הבאים לאתר סופר דדי - אתר ותיק ומקצועי המעניק ליווי והדרכת הורים צמודה. לרשותכם פורום הדרכת הורים בו תוכלו למצוא תשובות לשאלות המעסיקות אתכם בהתמודדות היומיומית עם ילדיכם. הייעוץ באתר ניתן ברוח הספר אלוהים בגובה העיניים - מדריך הסוקר את שלל המלכודות הנפוצות העומדות בפני הורים בעידן המודרני, ומציע אלטרנטיבה בהירה לשיטות חינוך ישנות שאינן מתאימות לנו עוד. 

>> להזמנות ופרטים אודות הספר

תנו לילד להיות מספיק ילד כדי שבבוא היום ידע להיות מספיק מבוגר 
                                                     
                                                         אלוהים בגובה העיניים                               

 

 

 

  •  
  •  

ראשי

התנהגות של הילד בן השנתיים במיוחד כלפי אבא

24.07.19   16:01
יגאל: התנהגות של הילד בן השנתיים במיוחד כלפי אבא
יש לי ילד בן שנתיים ילד מקסים לכל הדעות חכם בצורה בלתי רגילה תקשורתי ובסך הכל ילד טוב. כבר מספר חודשים שכל פעם שאני מתקרב אליו הוא צועק לי לך מפה. ואבא הולך ושב שם ומתחיל להשתולל ולהרביץ לי וממש לדחוף אותי ממנו . ב 90 אחוז מהזמן הוא יבקש את אמא ישאל איפה אמא יגיד שהוא רוצה את אמא גם אם אני יבוא לשחק איתו. אני אובד עצות. ניסיתי להסביר במילים ניסיתי לכעוס פעם אחת לאחר התקף אלים שלו כלפי אפילו תפסתי אותו בכוח ושטפתי אותו אבל עושה רושם שלום לא עוזר
27.07.19   22:34
דני גיל
היי יגאל,
ההתנהגות של הילד כפי שאתה מתאר אופיינית במצבים שבהם אחד ההורים, לענייננו אתה, עסוק בניסיונות לרצות וממתין לאישור מהילד כדי להתקרב אליו ולהיות עבורו הורה משמעותי. אם הילד שלך מרחיק אותך בדרכו מיותר לכעוס עליו וגם אין מה להסביר במילים. ההצעה שלי: לזכור שהוא פעוט בגיל שנתיים, מקסים לכל הדעות, חכם, תקשורתי, ילד טוב, כפי שאתה מתאר, ואתה אבא שלו שלוקח את העניינים לידיים בין אם זה מוצא או לא מוצא חן בעיניו: אתה מכניס אותו להתקלח, אתה מלביש אותו בבוקר, אתה מכין לו לאכול, ואת כל זה אתה עושה מבלי לקבל ממנו אישור לתפקד כאבא כפי שאתה רוצה להיות וכפי שמגיע לך להיות. הוא כמובן יסרב בדרכו, ויבקש את אמא, ואתה בנימת אגב תשיב לו, למשל, "כן גם אני אוהב את אמא", " היא ממש חמודה". מוזמן לנסות ולעדכן.
לשליחת תגובה

שם

אימייל (לא חובה)   לצורך עדכונכם בקבלת תגובה

תגובה

הקלידו את קוד האימות

 

© כל הזכויות שמורות לסופר דדי - דני גיל - הדרכת הורים.  דוא"ל: danigil100@gmail.com